بررسی اطلاعات داوطلبان آزمون استخدامی وزارت بهداشت در حال انجام است

بررسی اطلاعات داوطلبان آزمون استخدامی وزارت بهداشت در حال انجام استسیف الله مرادی  با بیان اینکه آزمون کتبی استخدامی وزارت بهداشت برای بکارگیری ۲۵ هزار نفر، ۲۸ مهر برگزار و یکماه بعد، نتایج اولیه آن اعلام شد، گفت: در یک فرصت ۲۰ روزه، اطلاعات داوطلبان مانند تاهل، مدارک تحصیلی، شرایط احراز و همچنین امتیاز کرونا، بررسی می‌شود و پس از آن، سه برابر ظرفیت قطعی، برای مصاحبه، دعوت می‌شوند.

 مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت  اظهار داشت: پس از انجام مصاحبه و با احتساب نمره کتبی آزمون، اسامی واجدین شرایط استخدامی اعلام و سایر مراحل اداری و گزینش برای آن‌ها طی می‌شود. تمام تلاش وزارت بهداشت بر این است که تا قبل از پایان سال، این ۲۵ هزار نفر مشغول به کار شوند.

وی ادامه داد: با مذاکراتی که با سازمان امور اداری و استخدامی کشور داشته ایم، مقرر شد که پس از انجام مرحله اول آزمون، برای دومین مرحله و استخدام ۲۵ هزار نفر دوم از مجموع ۷۵ هزار نفر، با هماهنگی این سازمان، فراخوان داده شود.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت با اشاره به بازنشستگی ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از نیرو‌های وزارت بهداشت در سه سال گذشته، یادآور شد: در سه سال گذشته به ازای نیرو‌های بازنشسته، مجوزی برای استخدام به وزارت بهداشت داده نشده البته جایگزین کردن نیرو بجای آنها، نیازی به بحث و نظرات کارشناسی نیست و اطلاعات این افراد، به راحتی از سوی صندوق بازنشستگی و یا سازمان‌های بیمه گر پایه، به سازمان امور استخدامی، قابل ارائه است.

مرادی با بیان اینکه جایگزین کردن نیرو به ازای بازنشستگان وزارت بهداشت، نیاز فعلی مجموعه نظام سلامت است و با اشاره به توسعه بیش از ۱۶ هزار تخت بیمارستانی و بهره برداری از دو هزار پروژه بهداشتی در طول دو سال گذشته، گفت: توسعه زیرساخت‌ها همزمان نیازمند تامین و استخدام نیروست که با همکاری مجموعه دولت در حال انجام است.

وی تعداد کارکنان شرکتی وزارت بهداشت را ۸۳ هزار نفر عنوان کرد و گفت: منتظریم طرح ساماندهی نیروی انسانی، تعیین تکلیف شود و انتظار داریم تصویب و تایید این طرح، به سرعت انجام و این نیرو‌ها مشمول تبدیل وضعیت شوند.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *