بازدید وزیر بهداشت از نحوه خدمت رسانی بیمارستان امام خمینی(ره) فیروزکوه

بازدید وزیر بهداشت از نحوه خدمت رسانی بیمارستان امام خمینی(ره) فیروزکوه

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از فیروزکوه، ‌بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از این مرکز درمانی با اشاره به افتتاح این بیمارستان در سال 85، گفت: در طبقه بندی مراکز درمانی، تعدادی از مراکز، درمان اولیه را انجام می دهند و سطح بندی خدمات درمانی و توزیع امکانات بر اساس شاخص هایی همچون جمعیت صورت می‌گیرد.

وی افزود: بیمارستان فیروزکوه بیشتر در درمان اولیه مصدومان فعال است و امکانات درمانی و تجهیزاتی مناسبی نیز دارد به گونه‌ای که سی‌تی‌اسکن که در شرایط عادی به چنین بیمارستانی تعلق نمی‌گرفت اما در دوران همه‌گیری کرونا توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی، سی‌تی‌اسکن در این مرکز نصب شده ‌و کمبودهای آن نیز برطرف می شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن فیروزکوه در محور مواصلاتی پرتردد به ویژه در ایام تعطیل، گفت: برای رسیدگی اولیه به مصدومان سوانح و حوادث باید اقدامات لازم انجام شود و با همکاری سازمان انتقال خون، یک پایگاه انتقال خون در فیروزکوه ایجاد می شود تا نیازهای خونی مصدومان حوادث ترافیکی، برطرف شود.

به گفته ‌عین‌اللهی، انتقال بیماران بدحال به مراکز درمانی مجهز و تخصصی تهران با روش جدیدی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرایی کرده، انجام می شود. همچنین تاکید ما این است اقدامات سرپایی بیماران در کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان انجام شود.

وزیر بهداشت از بخش های اورژانس، سی تی اسکن، رادیولوژی، آزمایشگاه، دیالیز، سی سی یو، بستری و کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی این بیمارستان بازدید کرد.

بیمارستان امام خمینی(ره) فیروزکوه دارای 34 تخت بستری، 9 پزشک عمومی و 25 پزشک متخصص در 13 رشته تخصصی است.

در این بازدید ‌رحیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع، پاک آیین، دستیار رسانه ای وزیر، سخنگو و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، دکتر اسماعیلی، مدیرکل امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر زالی، رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *