اهدای بیش از ۲۶۴ هزار واحد خون در سال جاری

[ad_1]

در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سیدمنتظر شبر، سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون ۳۲۰ هزار و ۴۳ نفر به مراکز انتقال خون سطح استان تهران مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۲۶۴ هزار و ۵۰۹ واحد خون و فرآورده‌های خونی اهدا شده است.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای سال تاکنون ۴۶ هزار و ۶۸۰ نفر از اهداکنندگان برای اولین بار اقدام به اهدای خون کرده‌اند، افزود: در همین بازه زمانی، ۱۲۵ هزار و ۹۰۷ نفر از اهداکنندگان خون را افراد مستمر تشکیل داده‌اند.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اضافه کرد: در حال حاضر میزان ذخیره خون و فرآورده‌های خونی مناسب است؛ اما نیاز به خون به دلیل انجام عمل‌های جراحی سنگین در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران همیشگی است و توصیه می‌کنیم تا افراد بیشتری در این امر خیر مشارکت کنند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۹۱ هزار و ۹۲۲ نفر از اهداکنندگان جزء افراد با سابقه و ۹۳۱۲ نفر از اهداکنندگان نیز بانوان بوده‌اند.

شبر همچنین گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های خونی، یک نیاز روزانه و همیشگی است و تاکید ما بر حضور مستمر و منظم مردم در تمامی روزهای سال در مراکز اهدای خون است. به نحوی که آقایان سالی ۴ بار و بانوان سالی ۳ بار می‌توانند اقدام به این کار نجات‌بخش کنند.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *