افزایش ۱۶ درصدی حوادث ویژه در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن

افزایش ۱۶ درصدی حوادث ویژه در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آندکتر جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور، با بیان اینکه در هفته گذشته ۲۲۰ حادثه ویژه ترافیکی و ۵۱۶ مورد حادثه ویژه غیرترافیکی در کشور ثبت شد، اظهار داشت: متاسفانه در این مدت، ۱۹۰ نفر از مصدومان و بیماران به دلیل شدت جراحات در حوادث ویژه جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به خدمت رسانی به دو هزار و ۸۰ نفر از مصدومان و بیماران حوادث ویژه در هفته گذشته در سراسر کشور، یادآور شد: ۸۷۰ نفر معادل ۴۲ درصد از مصدومان و بیماران حوادث ویژه مربوط به حوادث غیرترافیکی و یک هزار و ۲۱۰ نفر معادل ۵۸ درصد از آن‌ها مربوط به حوادث ویژه ترافیکی بوده اند.

به گفته رییس سازمان اورژانس کشور از مجموع دو هزار و ۸۰ مصدوم و بیمار حوادث ویژه هفته گذشته در کشور، یک هزار و ۷۷۷ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۳۰۳ نفر نیز خدمات درمانی را در محل حوادث، دریافت کرده اند.

دکتر میعادفر از خراسان رضوی با ۳۲ حادثه، مرکزی و فارس با ۱۵ حادثه به عنوان استان‌هایی با بیشترین حوادث ویژه ترافیکی یاد کرد و گفت: در این حوادث، بیشترین مصدومان سوانح ترافیکی به ترتیب مربوط به خراسان رضوی با ۱۸۷ نفر، مرکزی با ۹۷ نفر و همچنین فارس با ۷۹ نفر بوده است.

وی با تاکید بر لزوم پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن همزمان با فصل سرمای سال، گفت: در هفته گذشته ۲۰۴ مورد حادثه غیرترافیکی ویژه مرتبط با انواع مسمومیت‌ها در کشور ثبت و منجر به مسمومیت ۴۹۷ نفر و فوت ۲۷ نفر شده است که معادل ۴۰ درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده است. همچنین از این تعداد ۱۹۲ مورد از حوادث مربوط به مسمومیت با Co بوده که منجر به مسمومیت ۴۶۶ نفر و فوت ۲۶ نفر در کشور شده است.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *