ارائه تمام خدمات درمانی اورژانسی در تعطیلات نوروز/ تأمین کافی دارو و خون در نوروز 1403

ارائه تمام خدمات درمانی اورژانسی در تعطیلات نوروز/ تأمین کافی دارو و خون در نوروز 1403


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی در حاشیه هفتمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه درمان دو نوع خدمت قابل ارائه است که یکی انتخابی یا غیر فوریتی و دیگری فوریتی یا اورژانسی است که در ایام تعطیلات نوروزی، همه خدمات اورژانسی در مراکز درمانی ارائه می‌شود.

وی آماده باش حوزه بهداشت و بازرسی‌های گروه‌های بهداشتی در ایام تعطیلات نوروزی را گسترده و با اهمیت توصیف کرد و گفت: در این ایام اماکن اقامتی، تفریحی و همچنین مراکز تهیه، عرضه و توزیع مواد غذایی به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌ها و مسمومیت‌ها به دقت بررسی و‌نظارت می‌شوند. همچنین همکاران اورژانس در این ایام با آمادگی 100 درصدی در کنار مردم حضور دارند. 

وزیر بهداشت به افزایش آمار حوادث و سوانح ترافیکی در ایام نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه در این ایام میزان حوادث ترافیکی نسبت به دیگر ایام سال، بالاست که البته اورژانس کشور و مراکز درمانی برای خدمت رسانی در آمادگی کامل به سر می‌برند؛ اما از مردم عزیز هم می‌خواهیم قوانین رانندگی را رعایت کنند و امیدواریم که در تعطیلات نوروز امسال شاهد کاهش سوانح، تلفات و مصدومیت‌ها باشیم. 

عین‌اللهی با تأکید بر این که در تعطیلات نوروزی، پزشکان متخصص در همه بیمارستان‌ها حضور خواهند داشت، گفت: بر اساس بخشنامه ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، حضور متخصصان در رشته‌های مختلف در بیمارستان‌ها مورد تاکید است تا خدمات مطلوب درمانی به بیماران ارائه شود. 

وی با اشاره به وضعیت مناسب تأمین دارو در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته که با هماهنگی بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه حاصل شده است، یادآور شد: خوشبختانه در تامین داروهای اورژانس، سرم و فرآورده‌های خونی برای ایام نوروز وضعیت مناسبی داریم و‌ همچنین ذخایر دارویی به میزان کافی وجود دارد. 

وزیر بهداشت با بیان این که تاکنون 7 اجلاس حضوری و 10 اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در دولت مردمی برگزار شده است، گفت: معاونان وزارت بهداشت با معاونان مرتبط در دانشگاه‌های علوم پزشکی برای پیشبرد بهتر امور و هماهنگی در اجرای برنامه‌ها، به طور مرتب نشست و همفکری دارند؛ زیرا بر این باوریم که برای بهبود عملکرد وزارت بهداشت در جهت افزایش رضایتمندی مردم باید از مشکلات دانشگاه ‌ها مطلع باشیم و در جهت رفع آنها تلاش کنیم. 

عین‌اللهی با اشاره به مصادف بودن هفتمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی با نخستین همایش بین المللی پوش همگانی سلامت، خاطرنشان کرد: در آن همایش 60 سخنرانی از سوی صاحبنظران داخلی و بین المللی حوزه سلامت در 5 پنل تخصصی ایراد شد.

وی با بیان این که در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، معاونان وزارت بهداشت، ارزیابی‌های خود را از وضعیت دانشگاه‌ها ارائه کردند، گفت: روسای دانشگاه‌ها سؤالات و ابهامات خود را بیان کردند و پاسخ‌های تخصصی به پرسش‌های آنها داده و راهکارهای مدیریتی لازم ارائه شد. 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه، جلسه بسیار خوبی با رئیس سازمان برنامه و بودجه و‌ مدیران این سازمان داشتیم که طی آن مشکلات و مسائل اعتباری، توسط شماری از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی بیان و هماهنگی بسیار خوبی برای رفع این مشکلات ایجاد شد.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *