آمادگی ایران برای صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به ارمنستانبه گزارش ایفدانا، سید حیدر محمدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت ارمنستان با اشاره به وضعیت محصولات سلامت محور در ایران، اظهار کرد: صنایع دارویی در کشور ما پس از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته است بطوریکه در حال حاضر ۹۹ درصد عددی بازار دارویی کشور در داخل تولید می‌شود.

وی افزود: همچنین ۵۰ درصد تجهیزات پزشکی نیز در داخل تولید می‌شود و صادرات خوبی نیز به کشور‌های منطقه داریم.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تمامی مکمل‌های مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود، تصریح کرد: از مزیت‌های رقابتی داروی ایرانی می‌توان به تولید دارو‌های بیولوژیک اشاره کرد که در دنیا تولیدکنندگان محدودی دارد.

در ادامه خانم لنا نانوشیان اظهار کرد: در دوره کرونا فعالیت‌های ایران را در زمینه مدیریت این بیماری دنبال می‌کردم که اقدامات شایسته‌ای صورت گرفت.

وی ادامه داد: از پیشرفت‌های ایران در حوزه بهداشت و سلامت خرسندیم، علیرغم اینکه از واردات دارو و تجهیزات ایرانی به ارمنستان استقبال می‌کنیم، اما متاسفانه نتوانسته ایم از امکانات ایران که در دنیا شهرت دارد استفاده کنیم.

وی با اشاره به کیفیت دارو‌های ضدسرطان تولید ایران گفت: علاقه‌مند هستیم دارو‌های حوزه آنکولوژی تولید ایران را در ارمنستان استفاده کنیم، همچنین این امکان وجود دارد که برخی از دارو‌های مورد نیاز را از دولت و یا شرکت‌های تولیدکننده ایرانی تهیه کنیم.

وی با اشاره به امکان افزایش همکاری‌های بین دو کشور در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، خاطرنشان کرد: خرسندیم برای گسترده‌تر شدن همکاری‌های بین دو کشور توافق نامه‌ای را به امضا رسانیم، همچنین در صورت امکان ثبت دارو‌های ایران در اوراسیا، واردات دارو از ایران تسهیل خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت ارمنستان در پایان از آمادگی این کشور برای برپایی نمایشگاه تولیدات ایرانی در حوزه محصولات سلامت محور در ارمنستان خبر داد.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *