آمادگی ایران برای تولید مشترک اقلام سلامت محور با کشور لیبی

آمادگی ایران برای تولید مشترک اقلام سلامت محور با کشور لیبیسید حیدر محمدی، در دیدار با معاون وزارت بهداشت لیبی  با اشاره به تولید ٩٩ درصد دارو‌ها در ایران، گفت: ایران در حوزه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی و شیرخشک‌ها به خودکفایی رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر شش واکسن برای کرونا در ایران توسط دانشمندان ایرانی تولید می‌شود و آمادگی تولید مشترک این واکسن‌ها، دارو‌ها و سایر اقلام حوزه سلامت و همچنین انتقال تکنولوژی به لیبی را داریم.

رئیس سازمان غذا و دارو بیان داشت: صادرات واکسن‌های ایرانی به کشور‌های همسایه، نشان‌دهنده توانمندی‌های ایران در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی است.

معاون وزیر بهداشت کشور لیبی: علاقه‌مند هستیم تا از دانش ایران در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی نیز بهره‌مند شویم

عزام الهادی عمر، معاون وزیر بهداشت کشور لیبی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی دو کشور، گفت: ایران کشوری پیشرو در حوزه سلامت است و ما آمادگی داریم همکاری‌های خود را با این کشور در زمینه‌های مختلف پزشکی و بهداشتی گسترش دهیم.

وی افزود: علاقه‌مند هستیم تا از تجربیات و دانش ایران در حوزه تولید دارو، تجهیزات پزشکی و تحقیقات پزشکی نیز بهره‌مند شویم.

 دکتر محمد حسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری‌های بین الملل نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت موضوع سلامت در جهان، گفت: آمادگی داریم با همکاری لیبی، زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه سلامت را شناسایی کرده و توسعه دهیم.

وی افزود: ما در زمینه‌های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، تحقیقات پزشکی، آموزش پزشکی و پژوهش، می‌توانیم با کشور لیبی همکاری داشته باشیم.

در پایان این دیدار، طرفین به منظور بررسی زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه سلامت پیشنهاداتی را مطرح کردند و مقرر است طی روز‌های آینده در جلسات مشترک و همچنین طی بازدید‌های هیأت وزارت بهداشت لیبی از مراکز حوزه سلامت، این پیشنهادات بررسی و اجرایی شود.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *