آمادگی ایران برای تولید مشترک اقلام سلامت محور با کشور لیبی

آمادگی ایران برای تولید مشترک اقلام سلامت محور با کشور لیبی

[ad_1]

سید حیدر محمدی، در دیدار با معاون وزارت بهداشت لیبی  با اشاره به تولید ٩٩ درصد دارو‌ها در ایران، گفت: ایران در حوزه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی و شیرخشک‌ها به خودکفایی رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر شش واکسن برای کرونا در ایران توسط دانشمندان ایرانی تولید می‌شود و آمادگی تولید مشترک این واکسن‌ها، دارو‌ها و سایر اقلام حوزه سلامت و همچنین انتقال تکنولوژی به لیبی را داریم.

رئیس سازمان غذا و دارو بیان داشت: صادرات واکسن‌های ایرانی به کشور‌های همسایه، نشان‌دهنده توانمندی‌های ایران در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی است.

معاون وزیر بهداشت کشور لیبی: علاقه‌مند هستیم تا از دانش ایران در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی نیز بهره‌مند شویم

عزام الهادی عمر، معاون وزیر بهداشت کشور لیبی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی دو کشور، گفت: ایران کشوری پیشرو در حوزه سلامت است و ما آمادگی داریم همکاری‌های خود را با این کشور در زمینه‌های مختلف پزشکی و بهداشتی گسترش دهیم.

وی افزود: علاقه‌مند هستیم تا از تجربیات و دانش ایران در حوزه تولید دارو، تجهیزات پزشکی و تحقیقات پزشکی نیز بهره‌مند شویم.

 دکتر محمد حسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری‌های بین الملل نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت موضوع سلامت در جهان، گفت: آمادگی داریم با همکاری لیبی، زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه سلامت را شناسایی کرده و توسعه دهیم.

وی افزود: ما در زمینه‌های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، تحقیقات پزشکی، آموزش پزشکی و پژوهش، می‌توانیم با کشور لیبی همکاری داشته باشیم.

در پایان این دیدار، طرفین به منظور بررسی زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه سلامت پیشنهاداتی را مطرح کردند و مقرر است طی روز‌های آینده در جلسات مشترک و همچنین طی بازدید‌های هیأت وزارت بهداشت لیبی از مراکز حوزه سلامت، این پیشنهادات بررسی و اجرایی شود.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *