آغاز طرح کنترل هپاتیت B از سال 1403


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین فرشیدی در جلسه مشترک وزیر و معاونان وزارت بهداشت با هیئت رئیسه فرهنگستان علوم پزشکی اظهار کرد: طرح ریشه‌کنی بیماری هپاتیت C با درمان رایگان آغاز شده و ظرف دو سال پایان می‌یابد و از مهرماه 1403 طرح کنترل بیماری هپاتیت B شروع خواهد شد.

وی فرهنگستان علوم پزشکی را بازوی قوی نظام سلامت دانست و افزود: با توجه به تاکید رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در خصوص توجه به سلامت مادر و نوازد، طرح «هزار روز اول زندگی» در شهرستان کهنوج به صورت آزمایشی شروع شده است. 270 روز از این طرح مربوط به قبل از تولد و دو سال نیز مربوط به بعد از تولد است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در زمینه سلامت روانی و اجتماعی خانه‌های مشارکت مراکز سراج افزایش یافته و از 23 به 100 مورد رسیده و علاوه بر استقرار 300 روانشناس، مددکاران اجتماعی نیز جذب این مراکز شده‌اند.

وی گفت: در زمینه بهداشت دهان و دندان از اردیبهشت 1403 برنامه جدیدی آغاز خواهد شد. همچنین در حوزه بیماری‌های مزمن طبق تفاهمنامه‌ای که با وزارت آموزش و پرورش داریم، برنامه هایی در مدارس اجرا می‌شود.

فرشیدی با بیان این که واکسیناسیون افراد با واکسن‌های جدید روتاویروس و پنوموکوک از شهرستان خمیر در استان هرمزگان شروع شد، گفت: برای کنترل بیماری‌های عفونی یک برنامه پنج‌ساله اجرا خواهد شد.

وی در پایان از راه اندازی مرکز تحقیقات و توسعه شبکه و در دستور کار بودن 20 طرح اجرایی توسط این مرکز خبر داد و تصریح کرد: شبکه بهداشتی کشور پدیده انقلاب و تقویت آن از اهم برنامه‌های وزارت بهداشت است.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *